Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO - ČT 10:00-16:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak (a jaké) vybrat nádobí pro indukční varnou desku
30.10.2020

Jak (a jaké) vybrat nádobí pro indukční varnou desku

Měníte nádobí či přecházíte z jiného druhu sporáku na indukci? Pak budete potřebovat nádobí na indukci.

Jak takové nádobí vybrat a jak vlastně indukce funguje si povíme zde.

Jak tedy indukce funguje?

V indukční desce jsou zabudovány cívky, kterými prochází proud a vytváří elektromagnetické pole. Umístíte-li do tohoto magnetického pole cokoli z vodivého materiálu, vzniknou vířivé proudy. Díky odporu vodivého materiálu dochází k přeměně vodivých proudů na teplo, které je následně vedeno přes nádobí do pokrmů a dochází k vaření.

Jednou z výhod indukčních varných desek je rychlost vaření, ale i bezpečnost. Nemusíte se totiž bát, že byste se o desku spálili, protože narozdíl od sklokeramických desek u desek indukčních nedochází k jejich zahřívání.

Jak vybrat nádobí na indukci

Úplně nejjednodušším způsobem, jak poznat, zda je Vaše nádobí vhodné na indukci je ověřit si, zda je na dně nádobí symbol indukce či slovní označení induction.

Dalším způsobem pro ověření, zda je nádobí vhodné na indukci je přiložení magnetu na jeho spodní část. Drží-li magnet na spodní části nádobí je toto nádobí možné použít na indukci.

V případě, že nádobí není na indukci vhodné, je třeba pořídit nové.

 

BerlingerHaus nabízí velké množství nádobí na indukci. Ať už se jedná o sady nádobí vhodné na indukci, samostatné hrnce na indukci, pánve na indukci, rendlíky na indukci či samotné indukční vařice.

Nádobí BerlingerHaus má TURBO indukční dno, které zajistí efektivní a rovnoměrný rozvod tepla s nižší spotřebou energie a zabraňuje připálení pokrmů.

Nádobí na indukci v našem eshopu poznáte podle popisu, kde je uvedeno "vhodné na indukci" či "vhodné na všechny druhy sporáků včetně indukce". Označení symbolu indukce nese také krabice.

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli